KURUMSAL ORGANİZASYONLAR

Kurumsal Organizasyonların Çeşitleri ve Önemi

Kurumsal organizasyon; şirketlerin hedef kitlesi üzerinde tanınırlığını arttırmak, çalışanlarının motivasyonunu yükseltmek, marka bilinirliğini olumlu etkilemek için yapmış oldukları etkinliklerdir. Kurumsal imajın geliştirilmesi ve korunması için düzenlenen kurumsal organizasyonların şirketin ve çalışanların performansı arttırması gerekir. Başarılı bir etkinlik düzenlenmesi için kurumsal organizasyon şirketleri ile çalışılması büyük önem taşır.

Kurumsal Organizasyon Çeşitleri

Hitap ettiği kitleye, amacına, katılımcılarına göre farklılık gösteren kurumsal organizasyon çeşitleri, şirketlerin müşterileri ve çalışanları ile olan iletişimini güçlendirir. Kurumsal etkinlikler; firmanın marka değerini arttırmak, müşterileri ile bağ kurmasını sağlamak, çalışanları motive etmek için gereken çalışmalardır. Başlıca kurumsal organizasyon çeşitleri şunlardır:

Fuar

Yurt içi veya yurt dışı birçok firmanın katıldığı, hedef kitle ile doğrudan iletişime geçildiği etkinliklerdir. Markanın tanıtılması, ürünün müşteriye ulaştırılması ve hitap edilen kitle ile doğrudan iletişim kurulması açısından oldukça etkilidir. Yeni çıkan ürünün tanıtılması, var olan ürünün tutundurulması, marka değerinin arttırılması, müşteriler ile pozitif bağ kurulması açısından fuar organizasyonu çok önemlidir. Belli sektörden şirketler için aralıklı olarak düzenlenen bu etkinlik, çok fazla kişiye ulaşılması ile de dikkat çeker. Bu anlayışla fuarcılık konusunda A'dan Z'ye hizmet veren fuar sepeti müşteri ve pazar analizini profesyonel bir süreçle gerçekleştirirken, şirket için maliyet ve verimliliği de artırıyor.

Toplantı

Şirketin yaptığı işleri, ürünleri, faaliyetleri değerlendirdiği etkinliklerdir. Sadece yöneticilere açık olduğu gibi tüm çalışanların katıldığı büyük çaplı düzenlemeleri de olabilir. Gelecekle ilgili kararların alınması, performans değerlendirilmesi, verimlilik ölçülmesi gibi çalışmalara imkan verir. Var olan sorunların çözüme kavuşturulmasında, engellerin kaldırılmasında, yeni projelerin temellerinin atılmasında, fikir alışverişinde bulunulmasında önemli olan bu etkinlikler sık sık düzenlenir. Kurumsal seyahat çözümlerini tek yerden yapabileceğiniz Erol Yıldırım Luxury Events ile şirketiniz ve çalışanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz seyahat çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Şirket Etkinliği

Aynı kurumda veya projede çalışanların kaynaştırılması, tanıştırılması, motive edilmesi amacıyla düzenlenen organizasyonlardır. Şirketin başarısını yükselten, ekip ruhunu oluşturan, birlik ve beraberlik hissi aşılayan gerekli faatliyetlerdir. Görev dağılımında farklı yerlerde olan kişilerin bağ kurması, ast üst ilişkisinin olumlu yönde ilerlemesine fayda sağlar. Şirkete aidiyet hissedilmesinde etkili olan bu organizasyonlar belli dönemlerde tekrarlanmalıdır.

Seminer

Kurum içinde veya şirketler arasında düzenlenen bilgi paylaşımı amacı taşıyan etkinliklerdir. Çalışanları eğitmek, bilgileri güncellemek, yeni bilgileri öğretmek gibi şirketin güncel kalmasını sağlayan bu organizasyonlar farklı kurumlar arasında da yapılabilir. Güncel bilgilerin yakalanması, çalışanların gelişimine destek olunması, öğrenmenin motive edici gücünden faydalanılması için gereken bir etkinliktir.

Veda veya Hoş Geldin Etkinliği

Kurumda uzun yıllar emek vermiş kişilerin ayrıldığı dönemde veya yeni başlayanların çalışanlarla kaynaştırılması için düzenlenen bu etkinlikler çalışanların bütünleşmesi için önemlidir. Şirketin başarısını büyük oranda etkileyen ekip ruhu, bu etkinliklerin başarılı bir şekilde düzenlemesi ile oluşturulur.

Panel

Kurumlar arasında düzenlenen akademik ve bilimsel yönü ağır basan bilgilendirici organizasyonlardır. Alanında uzman olan kişiler tarafından gerçekleştirilen bu etkinlik bittiğinde dinleyiciler soru sorarak daha detaylı bilgi alabilir. Bir şirketin başarılı olabilmesi ve marka değerini koruyabilmesi için kurumsal etkinlikler olarak başarılı organizasyonlara imza atmış olması gerekir. Kurumsal seyahat hizmetleri konusunda köklü bir geçmişe sahip firmalar aracılığı ile akılda kalıcı, verimliliği arttırıcı organizasyonlar düzenleyebilirsiniz. Dünyanın her yerindeki otellere ulaşan otel rezervasyonu, yurt içi ve yurt dışı uçak biletleri alımı, vize yönetimi gibi kurumsal seyahat hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Eğitim, seminer, fuar, şirket etkinliği gibi her türlü kurumsal organizasyonlarınızda profesyoneller ile çalışmak olumlu sonuçlar verecektir.

 

 

Adres

Fikirtepe Mah. Mandıra Cad. A Blok No:29/55 İç Kapı No:98
Kadıköy , İstanbul

Yazılım - Verün Bilgisayar